• 2 gün sonra 10. yılına gireceğiz.
    ben sizi halen daha unutmadım.
    ağaçları unutmadım.
    berkin'i unutmadım, ethem'i, ali'yi unutmadım.
    polisleri unutmadım, esnafı unutmadım.
    kızılkayalar'ı, mado'yu, starbucks'ı unutmadım. boykotum sürüyor.

hukuksuz bir şekilde can atalay ve osman kavala'yı ve diğerlerini içeri atmanızı unutmadım.
    bizlere sürtük demenizi unutmadım.
    tomalarınızı, biber gazlarınızı unutmadım.

ve 10 yıl olmak üzere.
    berkin yaşasa üniversiteyi bitirmiş olacaktı. ama ekmek almaya gitti ama polise taş attı. polise taş atsa bile katledilmemesi gerekir.

artık bedenleriniz geri gelmeyecek olsa da pazar günü sizler için bir kez daha sandığa gideceğiz.
    öfkemizi bir müddet dindireceğiz.
    öfkemiz dinecek belki ama üzüntümüz dinmeyecek.
    28 mayıs'ta bir kez daha!

• 10 sene oldu.
    o daha 15 yaşındaydı ulan!
    yaşasa 25 yaşında olacaktı.

diğeri 19 yaşındaydı
    yaşasa 29 olacaktı.

diğeri 27 yaşındaydı
    yaşasa 37 olacaktı.

maalesef sizleri geri getiremiyoruz.
    maalesef ali bir kez daha fenerbahçe formasını giyemiyor.

maalesef berkin bir kez daha ekmek almaya gidemiyor.

maalesef sizleri canice, alçakça katledenler halen daha aramızda ve onlara alkış tutanlar çok çok yüksek mevkilerde.

maalesef berkin'in kemikleri sızladı, annesine laf söylettik. özür dilerim berkin. anneni yuhalattığımız sana terörist dedirttiğimiz için özür dilerim. onlara bu yetkiyi verdiğimiz için özür dilerim. umarım affedersin bizi.
    katledilen ilk kardeşimiz olmadın ama umarım son kardeşimiz olursun. bir daha bu ülkede ve hatta dünya'da hiçbir çocuk ve genç katledilmez umarım.

maalesef bize de sövdüler. sürtük dediler. sürtük diyeni alkışladılar bizi yuhladılar. harbiden de yuh olsun bize sürtük demelerine göz yumduk.

sizler gezi şehidi değilsiniz, çünkü ölmeyi istemediniz ve ölmenizi istemedik.
    sizler gezi'nin evlatları da değilsiniz. bu ülkenin evlatlarısınız.

eğer ileride maddi olanaklar ve şartlar el verirse ve ben de milletvekili olmak veya siyasette yükselmek istersem ve başarırsam, sizin hrant'ın ve madımak'ın hesabını sormazsam kazandığım ve kazanacağım her para boğazımda kalsın.

size sözüm var:
    kemiklerinizi sızlattık ama eğer olur da dediğimi yapabilirsem sizi biraz olsun sevindirmek istiyorum.

gözünüz arkanızda kalmasın.
    onurlu yaşadınız onurlu öldünüz.
    arkanızdan tüm anneler ağladı.

bugün engin ardıç da öldü.
    onursuz yaşadı onursuz öldü.
    arkasından eşi bile ağlamamış olabilir.

gezinin 10. yılında umarım bir kez daha kemiklerinizi sızlatmayız.

#gezionurumuzdur
    #gezi10yaşında
    #heryertaksimheryerdireniş